Hakkımızda

 • Neden Papatya Anaokulu?

  Bursa’nın seçkin kurumlarından biri olma hedefiyle okul öncesi eğitime başlamıştır. Papatya Anaokulunda, öğrenciler, bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak edinirler. Çocuklar, öz disiplini ve benlik saygısı gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek ve göreneklerimize karşı duyarlı, doğayı koruyan, farklılıklara saygılı bireyler olmak üzere eğitim alırlar.
 • Papatya Anaokulunun vizyonu; çocukların gelişim düzeyleri, ilgi alanları ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programı, bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran, sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren, üretkenliği ve hayal gücünü destekleyen eğitim anlayışı ve aile katılımına olan desteği ile tercih edilen bir kurum olmaktır.

  3yaş 4 yaş, 5 yaş, 6 yaş gruplarında okul öncesi eğitimi verdiğinden dolayı tüm öğrencilerimizin tam gün gelmelerini uygun buluyoruz. Okulumuz sabah 07:30’da açılarak akşam son öğrencimiz okuldan ayrılana kadar açıktır.

  Dengeli beslenme gereklilikleri doğrultusunda tüm grupların 09:00-09:30 sabah kahvaltısı, 12:00-12:30 öğle yemeği,15:00-15:30 ikindi kahvaltısı verilmektedir. Mönümüz her ay bültenimizle size ulaştırılmaktadır. Ayrıca sitemizden aylık ve günlük mönüyü izleyebilirsiniz. Uyku alışkanlığı süren küçük yaş grubu için uyku saati 13:00-14:45 arasıdır.

  Okulumuz 1000 metrekare kapalı alan içerisinde, 20 metrekarelik zengin eğitim gereçleriyle donanımlı sınıflarımız ve 800 metrekare bahçe alanında salıncaklar, kaydıraklar ve küçük bahçe oyuncaklarıyla donatılmış toplamda 2000 metrekarede M.E.B standartlarında çelik konstrüksiyon üzerine kurulu prefabrik yapıda okul binası olarak inşa edilmiştir.

  Okul içerisinde öğrencilerimiz için ahşap ranzalı geniş ferah uyku odası, öğrencilerimizin rahatlıkla kullanabilmesi adına hazırlanmış çocuk tuvaletleri, cimnastik ve sporlarını yapabilecekleri kapalı spor sınıfı ile okulumuz çocuğunuzun her türlü güvenlik, konfor ve aktivitelerinizi rahat yapabilmesi için gerekli tüm ayrıntılar düşünülmüştür.

  Okulumuz bünyesine ait olan servis araçlarımız ile rehber öğretmen eşliğinde öğrencilerimizin ulaşımını sağlıyoruz. Servis kullanmayan çocukların kimler tarafından alınacağı ofise bildirilerek sınıf öğretmeni ile tanıştırılır.

error: